خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

آدمهای بی نقاب


  میگن این دنیا عرصه کاشتن و اون دنیا محل دروی کاشته هامونه.اما من معتقدم همین دنیا هم مثل یک کلاس درس بزرگ می مونه.هر روز یاد میگیریم و هر روز امتحان میشیم و نمره رد و قبولی میگیریم.

  هر برخورد و هر رفتار و حتی هر نگاه دوستان و دشمنانمون و حتی آدمهای معمولی اطرافمون همه ش درسه..همه ش پیامه همه ش عبرته....و در کل میشه گفت دنیا یک مدرسه بزرگ انسان سازی و انسان شناسیه...

  چه بسیار دوستانی که یه روز به سرشون قسم میخوردی و با یه حرکت یک حرف یک واکنش عمق ذات خودشون رو نشون دادن و تازه فهمیدی چقدر غافل بودی و چقدرآدمها غیر قابل پیش بینی هستند؟!

  چه بسیار کسانی که باهاشون سر یک سفره نشستی و نون و نمک خوردی و بعد به خاطر همون یک لقمه روزی هزار بار انگشت تاسف گزیدی که ای بابا چرا نشناختمش؟!

  و چه بسیار کسانی که دشمن می پنداشتی اما دیدی که دوست بودند و قابل احترام..

  قبلا، شاید دوسه سال پیش خیلی زود وابسته میشدم به آدمها و اگر رفتار یا برخورد یا کلام خلاف انتظاری ازشون میدیدم بدجور به هم می ریختم و تا مدتها درگیر بودم که چرا؟ چرا جواب خوبی بدی شد؟ چرا این آدم یکهو اینجوری شد؟ و اونقدر خودمو اذیت میکردم که داغون میشدم!

  اما بلاخره گذر روزها و سالهای عمر کلی تجربه یادم داد...یادم داد وقتی طرفت خودشو نشون داد..یعنی ذات واقعیشو و تو فهمیدی که راجع بهش اشتباه کردی یعنی زیادی باورش کردی و زیادتر از حد و اندازه ش بهش بها دادی به جای آزار و اذیت خودت و خود خوری کردن چند لحظه با خودت خلوت کن..ببین این آدم اونقدر که بهش بها دادی می ارزه؟ اونقدر که بزرگش کردی بزرگ هست؟ اگه بود که پاش وایسا و اگر نبود چشماتو ببند یه نفس عمیق بکش بعدش همه خاطرات و ذهنیاتتو پاک کن...شماره شو از گوشیت حذف کن...همه نشانه هاشو خط بزن و باور کن که از اولم وجود نداشته!

  این روش طی سالهای اخیر خیلی خوب برای من جواب داده و اونو به همه توصیه میکنم.

  فقط کافیه باور کنید بنی آدم چهار دست و پا اونقدرا هم که بزرگش کردیم بزرگ نیست..آدمها توی شرایط سخته که خودشون رو نشون میدن...وقتی دشواریهای زندگی فشار میاره نقاب از چهره ها میفته و ذات واقعی دوستان! رخ نشون میده و تازه میفهمی که دور  و برت پر از جک و جونور بوده و خودت خبر نداشتی!

   

  پی نوشت:

  من خوبم...یعنی الان خیلی خوبم...دیگه یاد گرفتم به جای تحمل آدمهای نامربوط و خودخوری،حذفشون کنم و با یک نفس عمیق به زندگیم برسم!

  بگذار ملخ ها تا می توانند جولان بدهند، ما که رندیم و گدا دیر مغان ما را بس!

  وای به روزی که اسرار درونی آدمها فاش شود....


  این مطلب تا کنون 11 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : نشون ,کردی ,خودت ,یعنی ,اونقدر ,خیلی ,
  آدمهای بی نقاب

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر